Massor av träning för toppinstruktörer!
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Kaisho Kampsport
Vi erbjuder träning för alla

Prel.Startlista
Vid ev. frågor, kontakta: sm@kaisho.nu


WOMAN - subjunior - Girls OPEN - LEFT 

1. Zuhal Osmani, (Flen Armfighters)

2. Emmie Oskarsson, (Vätternbrytarna Jönköping)

3. Tyra Brännström, (Viking Kraftsport IF)

4. Sonja Nuottaniemi, (Viking Kraftsport IF)

5. Wilma Helgesson, (Skåne Armsport)

6. Hilda Granlund, (Hedemora Armsport)


WOMAN - subjunior - Girls OPEN - RIGHT 

1. Zuhal Osmani, (Flen Armfighters)

2. Emmie Oskarsson, (Vätternbrytarna Jönköping)

3. Tyra Brännström, (Viking Kraftsport IF)

4. Sonja Nuottaniemi, (Viking Kraftsport IF)

5. Trine Follerås, (Skåne Armsport)

6. Wilma Helgesson, (Skåne Armsport)

7. Hilda Granlund, (Hedemora armsport)


WOMAN - junior15 - -40kg - LEFT 

1. Natalie Zografos, (Brynäs Armwrestling)

2. Elise Zografos, (Brynäs Armwrestling)

3. Emmie Oskarsson, (Vätternbrytarna Jönköping)


WOMAN - junior15 - -40kg - RIGHT 

1. Natalie Zografos, (Brynäs Armwrestling)

2. Elise Zografos, (Brynäs Armwrestling)

3. Emmie Oskarsson, (Vätternbrytarna Jönköping)

4. Trine Follerås, (Skåne Armsport)


WOMAN - junior15 - -45kg - LEFT
1. Wilma Helgesson, (Skåne Armsport) 

WOMAN - junior15 - -45kg - RIGHT 

1. Wilma Helgesson, (Skåne Armsport)


WOMAN - junior15 - -50kg - LEFT 

1. Zuhal Osmani, (Flen Armfighters)

2. Olivia Helgesson, (Skåne Armsport)


WOMAN - junior15 - -50kg - RIGHT 

1. Zuhal Osmani, (Flen Armfighters)

2. Olivia Helgesson, (Skåne Armsport)


WOMAN - junior15 - -55kg - LEFT 

1. Fia Andersdotter Onelius, (Aktiv Armsport)

2. Lova Stoltz, (Northern Arms Arjeplog)

3. Saga Gjäls, (Hammarby Armbrytning)


WOMAN - junior15 - -55kg - RIGHT 

1. Fia Andersdotter Onelius, (Aktiv Armsport)

2. Lova Stoltz, (Northern Arms Arjeplog)

3. Saga Gjäls, (Hammarby Armbrytning)


WOMAN - junior15 - -60kg - LEFT 

1. Elina Torger, (Storuman armsport)

2. Elsa Forsman, (Storuman armsport)


WOMAN - junior15 - -60kg - RIGHT 

1. Elina Torger, (Storuman armsport)

2. Elsa Forsman, (Storuman armsport)


WOMAN - junior15 - -70kg - LEFT 

1. Zilan Mercan, (Flen Sport & Hälsa IF)

2. Johanna Eriksson, (Strömbrytarna)

3. Emma Svalstad, (Ironarms Wexio)


WOMAN - junior15 - -70kg - RIGHT 

1. Zilan Mercan, (Flen Sport & Hälsa IF)

2. Johanna Eriksson, (Strömbrytarna)

3. Emma Svalstad, (Ironarms Wexio)


WOMAN - junior15 - +70kg - LEFT 

1. Tuva Jämtinger, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

2. Sunea Strömberg, (Hedemora armsport)


WOMAN - junior15 - +70kg - RIGHT 

1. Tuva Jämtinger, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

2. Sunea Strömberg, (Hedemora armsport)


WOMAN - junior18 - -45kg - LEFT 

WOMAN - junior18 - -45kg - RIGHT 


WOMAN - junior18 - -50kg - LEFT 

WOMAN - junior18 - -50kg - RIGHT 


WOMAN - junior18 - -55kg - LEFT 

1. Amanda Kristensson, (Skåne Armsport)


WOMAN - junior18 - -55kg - RIGHT 

1. Amanda Kristensson, (Skåne Armsport)


WOMAN - junior18 - -60kg - LEFT 

1. Emilia Boberg, (Hedemora armsport)

2. Zara Moos, (Hammarby Armbrytning)


WOMAN - junior18 - -60kg - RIGHT 

1. Emilia Boberg, (Hedemora armsport)

2. Zara Moos, (Hammarby Armbrytning)


WOMAN - junior18 - -65kg - LEFT 

1. Elin Janeheim, (Storuman armsport)


WOMAN - junior18 - -65kg - RIGHT 

1. Elin Janeheim, (Storuman armsport)


WOMAN - junior18 - -70kg - LEFT 

WOMAN - junior18 - -70kg - RIGHT 

WOMAN - junior18 - +70kg - LEFT 

1. Tova Nilsson, (Aktiv Armsport)

2. Moa Renlund Bergman, (Northern Arms Arjeplog)

3. Emma Maksimova, (Storuman armsport)


WOMAN - junior18 - +70kg - RIGHT 

1. Tova Nilsson, (Aktiv Armsport)

2. Moa Renlund Bergman, (Northern Arms Arjeplog)

3. Emma Maksimova, (Storuman armsport)


WOMAN - junior21 - -50kg - LEFT 

WOMAN - junior21 - -50kg - RIGHT 


WOMAN - junior21 - -55kg - LEFT 

WOMAN - junior21 - -55kg - RIGHT 


WOMAN - junior21 - -60kg - LEFT 

1. Julia Karlberg, (Northern Arms Arjeplog)

2. Ellinor Liedström, (Hedemora armsport)

3. Emelie Lindroth, (Hedemora armsport)


WOMAN - junior21 - -60kg - RIGHT 

1. Julia Karlberg, (Northern Arms Arjeplog)

2. Ellinor Liedström, (Hedemora armsport)

3. Emelie Lindroth, (Hedemora armsport)


WOMAN - junior21 - -65kg - LEFT 

1. Isabella Högberg, (Aktiv Armsport)


WOMAN - junior21 - -65kg - RIGHT 

1. Isabella Högberg, (Aktiv Armsport)


WOMAN - junior21 - -70kg - LEFT 

1. Smilla Hedström, (Gefle Armsport)

2. Belinda Stenman, (Storuman armsport)


WOMAN - junior21 - -70kg - RIGHT 

1. Smilla Hedström, (Gefle Armsport)

2. Belinda Stenman, (Storuman armsport)


WOMAN - junior21 - +70kg - LEFT 

1. Emma Skye, (Hedemora armsport)

2. Nathalie Juthe, (Skänninge AK)


WOMAN - junior21 - +70kg - RIGHT 

1. Emma Skye, (Hedemora armsport)

2. Nathalie Juthe, (Skänninge AK)


WOMAN - senior - -50kg - LEFT 

1. Jonna Blind, (Storuman armsport)

2. Olivia Helgesson, (Skåne Armsport)


WOMAN - senior - -50kg - RIGHT 

1. Jonna Blind, (Storuman armsport)

2. Olivia Helgesson, (Skåne Armsport)


WOMAN - senior - -55kg - LEFT 

1. Elin Kålbäck, (Flen Sport & Hälsa IF)

2. Elin Larsson, (Flen Sport & Hälsa IF)

3. Amanda Kristensson, (Skåne Armsport)

4. Elina Persson, (Skåne Armsport)


WOMAN - senior - -55kg - RIGHT 

1. Elin Kålbäck, (Flen Sport & Hälsa IF)

2. Elin Larsson, (Flen Sport & Hälsa IF)

3. Amanda Kristensson, (Skåne Armsport)

4. Elina Persson, (Skåne Armsport)


WOMAN - senior - -60kg - LEFT 

1. Ann Johansson, (Flen Armfighters)

2. Emelie Lindroth, (Hedemora armsport)

3. Carolina Pettersson, (Flen Sport & Hälsa IF)

4. Victoria Karlsson, (Flen Sport & Hälsa IF)

5. Sandra Brovall, (Flen Sport & Hälsa IF)

6. Emmelina Zywczak, (Gefle Armsport)

7. Elina Torger, (Storuman Armsport)


WOMAN - senior - -60kg - RIGHT 

1. Ann Johansson, (Flen Armfighters)

2. Emelie Lindroth, (Hedemora armsport)

3. Carolina Pettersson, (Flen Sport & Hälsa IF)

4. Victoria Karlsson, (Flen Sport & Hälsa IF)

5. Sandra Brovall, (Flen Sport & Hälsa IF)

6. Emmelina Zywczak, (Gefle Armsport)

7. Elina Torger, (Storuman Armsport)


WOMAN - senior - -65kg - LEFT 

1. Emma Brånn, (Vätternbrytarna Motala)

2. Fia Reisek, (Aktiv Armsport)

3. Petra Damm, (Brynäs Armwrestling)

4. Elin Janeheim, (Storuman armsport)

5. Erika Bengtsson, (Skåne Armsport)


WOMAN - senior - -65kg - RIGHT 

1. Emma Brånn, (Vätternbrytarna Motala)

2. Fia Reisek, (Aktiv Armsport)

3. Petra Damm, (Brynäs Armwrestling)

4. Elin Janeheim, (Storuman armsport)

5. Erika Bengtsson, (Skåne Armsport)


WOMAN - senior - -70kg - LEFT 

1. Marlene Lindgren, (Flen Armfighters)

2. Ida Langemar, (Hedemora armsport)

3. Anita Mustonen, (Göteborg armsport)

4. Felicia Eklund, (Flen Sport & Hälsa IF)

5. Belinda Stenman, (Storuman armsport)

6. Smilla Hedström, (Gefle Armsport)

7. Zilan Mercan, (Flen Sport & Hälsa IF)


WOMAN - senior - -70kg - RIGHT 

1. Marlene Lindgren, (Flen Armfighters)

2. Ida Langemar, (Hedemora armsport)

3. Anita Mustonen, (Göteborg armsport)

4. Felicia Eklund, (Flen Sport & Hälsa IF)

5. Belinda Stenman, (Storuman armsport)

6. Smilla Hedström, (Gefle Armsport)

7. Zilan Mercan, (Flen Sport & Hälsa IF)


WOMAN - senior - -80kg - LEFT 

1. Johanna Falkenström, (Stil armbrytning)

2. Anna Grönlund, (Göteborg armsport)

3. Emma Maksimova, (Storuman armsport)

4. Nathalie Juthe, (Skänninge AK)

5. Emma Andersson, (Skåne Armsport)

6. Jennifer Lindkvist, (Skåne Armsport)


WOMAN - senior - -80kg - RIGHT 

1. Johanna Falkenström, (Stil armbrytning)

2. Anna Grönlund, (Göteborg armsport)

3. Emma Maksimova, (Storuman armsport)

4. Nathalie Juthe, (Skänninge AK)

5. Emma Andersson, (Skåne Armsport)

6. Jennifer Lindkvist, (Skåne Armsport)


WOMAN - senior - -90kg - LEFT 

1. Lovisa Wahlström, (Vätternbrytarna Motala)

2. Anna Johansson, (Ironarms Wexio)

3. Sofie Davidsson, (Skänninge AK)

4. Jessica Lindkvist, (Skåne Armsport)


WOMAN - senior - -90kg - RIGHT 

1. Lovisa Wahlström, (Vätternbrytarna Motala)

2. Anna Johansson, (Ironarms Wexio)

3. Sofie Davidsson, (Skänninge AK)

4. Jessica Lindkvist, (Skåne Armsport)

5. Eleonore Byrlén, (Skåne Armsport)


WOMAN - senior - +90kg - LEFT 

1. Kristina Jonsson, (Skänninge AK)


WOMAN - senior - +90kg - RIGHT 

1. Kristina Jonsson, (Skänninge AK)


WOMAN - master - -60kg - LEFT 

1. Anette Andersson, (Flen Armfighters)

2. Ann Johansson, (Flen Armfighters)

3. Sandra Brovall, (Flen Sport & Hälsa IF)


WOMAN - master - -60kg - RIGHT 

1. Anette Andersson, (Flen Armfighters)

2. Ann Johansson, (Flen Armfighters)

3. Sandra Brovall, (Flen Sport & Hälsa IF)


WOMAN - master - -70kg - LEFT 

1. Petra Damm, (Brynäs Armwrestling)


WOMAN - master - -70kg - RIGHT 

1. Petra Damm, (Brynäs Armwrestling)


WOMAN - master - -80kg - LEFT 

1. Camilla Kättström, (Flen Armfighters)

2. Anna Grönlund, (Göteborg armsport)


WOMAN - master - -80kg - RIGHT 

1. Camilla Kättström, (Flen Armfighters)

2. Anna Grönlund, (Göteborg armsport)


WOMAN - master - +80kg - LEFT 

1. Jenny Thörning, (Brynäs Armwrestling)

2. Anna Johansson, (Ironarms Wexio)

3. Viktoria Alveland, (Trollhättans Armsport)


WOMAN - master - +80kg - RIGHT 

1. Jenny Thörning, (Brynäs Armwrestling)

2. Anna Johansson, (Ironarms Wexio)

3. Viktoria Alveland, (Trollhättans Armsport)


WOMAN - grandmaster - -60kg - LEFT 

WOMAN - grandmaster - -60kg - RIGHT 


WOMAN - grandmaster - -70kg - LEFT 

1. Pirjo Laituri, (Northern Arms Arjeplog)

2. Marlene Lindgren, (Flen Armfighters)


WOMAN - grandmaster - -70kg - RIGHT 

1. Pirjo Laituri, (Northern Arms Arjeplog)

2. Marlene Lindgren, (Flen Armfighters)


WOMAN - grandmaster - -80kg - LEFT 

WOMAN - grandmaster - -80kg - RIGHT 


WOMAN - grandmaster - +80kg - LEFT 

WOMAN - grandmaster - +80kg - RIGHT 

-




MAN - subjunior - Boys OPEN - LEFT

1. Adam Eklund, (Flen Sport & Hälsa IF)


MAN - subjunior - Boys OPEN - RIGHT

1. Adam Eklund, (Flen Sport & Hälsa IF)


MAN - junior15 - -45kg - LEFT

1. Elliot Alveland, (Trollhättans armsport)

2. Kastor Zografos, (Brynäs Armwrestling)


MAN - junior15 - -45kg - RIGHT

1. Elliot Alveland, (Trollhättans armsport)

2. Kastor Zografos, (Brynäs Armwrestling)


MAN - junior15 - -50kg - LEFT

1. Viktor Neziri, (Northern Arms Arjeplog)


MAN - junior15 - -50kg - RIGHT

1. Viktor Neziri, (Northern Arms Arjeplog)


MAN - junior15 - -55kg - LEFT

1. Albin Martinsson, (Strömbrytarna)

2. Yahyokhon Saidmahmoudon, (Skänninge AK)


MAN - junior15 - -55kg - RIGHT

1. Albin Martinsson, (Strömbrytarna)

2. Yahyokhon Saidmahmoudon, (Skänninge AK)


MAN - junior15 - -60kg - LEFT

-

MAN - junior15 - -60kg - RIGHT

-


MAN - junior15 - -65kg - LEFT

1. Noah Stupphann, (Göteborg armsport)


MAN - junior15 - -65kg - RIGHT

1. Noah Stupphann, (Göteborg armsport)


MAN - junior15 - -70kg - LEFT

1. Jesper Flinkfelt, (Northern Arms Arjeplog)


MAN - junior15 - -70kg - RIGHT

1. Jesper Flinkfelt, (Northern Arms Arjeplog)


MAN - junior15 - +70kg - LEFT

1. Giovanni Olofsson, (Blue-Lake Armsport IF)

2. Oscar Cronblad, (Brynäs Armwrestling)

3. Rasmus Pallesen, (Ironarms Wexio)


MAN - junior15 - +70kg - RIGHT

1. Giovanni Olofsson, (Blue-Lake Armsport IF)

2. Oscar Cronblad, (Brynäs Armwrestling)

3. Rasmus Pallesen, (Ironarms Wexio)


MAN - junior18 - -50kg - LEFT

-

MAN - junior18 - -50kg - RIGHT

-


MAN - junior18 - -55kg - LEFT

1. Muhammad Saidmahmoudon, (Skänninge AK)

2. Husan Abdurahimov, (Skänninge AK)


MAN - junior18 - -55kg - RIGHT

1. Muhammad Saidmahmoudon, (Skänninge AK)

2. Husan Abdurahimov, (Skänninge AK)


MAN - junior18 - -60kg - LEFT

1. Otto Hellman, (Ekerö IK)

2. Edvin Danielsson, (Storuman armsport)

3. Yusuf Saidson, (Skänninge AK)


MAN - junior18 - -60kg - RIGHT

1. Otto Hellman, (Ekerö IK)

2. Edvin Danielsson, (Storuman armsport)

3. Yusuf Saidson, (Skänninge AK)


MAN - junior18 - -65kg - LEFT

1. Albin Lindberg, (Falkenbergs Armsport)

2. Alex Efraimsson, (Göteborg armsport)

3. Edvin palmer, (Ironarms Wexio)

4. Jesper Granström, (Arvidsjaur Armsport)

5. Gabriel Mirza, (Skänninge AK)


MAN - junior18 - -65kg - RIGHT

1. Albin Lindberg, (Falkenbergs Armsport)

2. Alex Efraimsson, (Göteborg armsport)

3. Edvin palmer, (Ironarms Wexio)

4. Jesper Granström, (Arvidsjaur Armsport)

5. Gabriel Mirza, (Skänninge AK)


MAN - junior18 - -70kg - LEFT

1. Adam Johansson, (Vätternbrytarna Jönköping)

2. Mathias Laitinen, (Hammarby Armbrytning)

3. Yesr Dellios, (Gefle Armsport)

4. Elliot Sturk, (Skåne Armsport)

5. Linus Andersson, (Skåne Armsport)


MAN - junior18 - -70kg - RIGHT

1. Adam Johansson, (Vätternbrytarna Jönköping)

2. Mathias Laitinen, (Hammarby Armbrytning)

3. Yesr Dellios, (Gefle Armsport)

4. Elliot Sturk, (Skåne Armsport)

5. Linus Andersson, (Skåne Armsport)


MAN - junior18 - -75kg - LEFT

1. Mikael Bezhenar, (Storuman armsport)


MAN - junior18 - -75kg - RIGHT

1. Mikael Bezhenar, (Storuman armsport)


MAN - junior18 - -80kg - LEFT

1. Linus Knutsson, (Flen Sport & Hälsa IF)


MAN - junior18 - -80kg - RIGHT

1. Linus Knutsson, (Flen Sport & Hälsa IF)


MAN - junior18 - +80kg - LEFT

1. Jonathan Widerberg, (Aktiv Armsport)

2. Jimmie Johansson, (Göteborg armsport)

3. Paband Omar, (Göteborg armsport)


MAN - junior18 - +80kg - RIGHT

1. Jonathan Widerberg, (Aktiv Armsport)

2. Jimmie Johansson, (Göteborg armsport)

3. Paband Omar, (Göteborg armsport)


MAN - junior21 - -55kg - LEFT

-

MAN - junior21 - -55kg - RIGHT

-


MAN - junior21 - -60kg - LEFT

-

MAN - junior21 - -60kg - RIGHT

-


MAN - junior21 - -65kg - LEFT

1. Ragnar Andersson, (Vätternbrytarna Motala)

2. Ibrahim Saglam, (Falkenbergs Armsport)

3. Victor Efraimsson, (Göteborg armsport)

4. Adam Brodén, (Göteborg armsport)

5. Johannes Sandqvist, (Storuman armsport)


MAN - junior21 - -65kg - RIGHT

1. Ragnar Andersson, (Vätternbrytarna Motala)

2. Ibrahim Saglam, (Falkenbergs Armsport)

3. Victor Efraimsson, (Göteborg armsport)

4. Adam Brodén, (Göteborg armsport)

5. Mathias Berglund, (Storuman armsport)

6. Johannes Sandqvist, (Storuman armsport)


MAN - junior21 - -70kg - LEFT

1. David Mattsson, (Brynäs Armwrestling)

2. William Malm, (Viking Kraftsport IF)


MAN - junior21 - -70kg - RIGHT

1. David Mattsson, (Brynäs Armwrestling)

2. William Malm, (Viking Kraftsport IF)


MAN - junior21 - -75kg - LEFT

1. William Tejler, (Falkenbergs Armsport)

2. Edvin Karlsson, (Trollhättans armsport)

3. Christian Mendez From, (Storuman armsport)


MAN - junior21 - -75kg - RIGHT

1. William Tejler, (Falkenbergs Armsport)

2. Edvin Karlsson, (Trollhättans armsport)

3. Christian Mendez From, (Storuman armsport)


MAN - junior21 - -80kg - LEFT

1. Carl Hamilton, (Aktiv Armsport)

2. Alexander Christensson, (Trollhättans armsport)

3. Marcus Niklason, (Trollhättans armsport)

4. Aron Danielsson, (Storuman armsport)

5. Leo Eklund, (Viking Kraftsport IF)


MAN - junior21 - -80kg - RIGHT

1. Carl Hamilton, (Aktiv Armsport)

2. Alexander Christensson, (Trollhättans armsport)

3. Marcus Niklason, (Trollhättans armsport)

4. Aron Danielsson, (Storuman armsport)

5. Leo Eklund, (Viking Kraftsport IF)


MAN - junior21 - -85kg - LEFT

1. Carl Backelin, (Trollhättans armsport)

2. Thule Grubbström, (Storuman armsport)

3. Benjamin Sjögren, (Viking Kraftsport IF)

4. Emil Andersen, (Skåne Armsport)

5. Oscar Henriksson, (Viking Kraftsport IF)


MAN - junior21 - -85kg - RIGHT

1. Carl Backelin, (Trollhättans armsport)

2. Thule Grubbström, (Storuman armsport)

3. Benjamin Sjögren, (Viking Kraftsport IF)

4. Emil Andersen, (Skåne Armsport)

5. Oscar Henriksson, (Viking Kraftsport IF)


MAN - junior21 - -90kg - LEFT

1. Marcus Markenberg, (Trollhättans armsport)

2. Joakim Hultman, (Gefle Armsport)


MAN - junior21 - -90kg - RIGHT

1. Marcus Markenberg, (Trollhättans armsport)

2. Joakim Hultman, (Gefle Armsport)


MAN - junior21 - +90 kg - LEFT

1. Isac Ingesson, (Hedemora armsport)

2. Abdulrahman Chahoud, (Stil armbrytning)

3. Theodor Karlsson, (Hammarby Armbrytning)


MAN - junior21 - +90 kg - RIGHT

1. Isac Ingesson, (Hedemora armsport)

2. Abdulrahman Chahoud, (Stil armbrytning)

3. Theodor Karlsson, (Hammarby Armbrytning)


MAN - senior - -55kg - LEFT

1. Albin Martinsson, (Strömbrytarna)

2. Yahyokhon Saidmahmoudon, (Skänninge AK)

3. Muhammad Saidmahmoudon, (Skänninge AK)


MAN - senior - -55kg - RIGHT

1. Albin Martinsson, (Strömbrytarna)

2. Yahyokhon Saidmahmoudon, (Skänninge AK)

3. Muhammad Saidmahmoudon, (Skänninge AK)


MAN - senior - -60kg - LEFT

1. Niklas Halldorf, (Vätternbrytarna Motala)

2. Joakim Eberholst, (Falkenbergs Armsport)

3. Edvin Danielsson, (Storuman armsport)

4. Yusuf Saidson, (Skänninge AK)


MAN - senior - -60kg - RIGHT

1. Niklas Halldorf, (Vätternbrytarna Motala)

2. Joakim Eberholst, (Falkenbergs Armsport)

3. Edvin Danielsson, (Storuman armsport)

4. Yusuf Saidson, (Skänninge AK)


MAN - senior - -65kg - LEFT

1. Ragnar Andersson, (Vätternbrytarna Motala)

2. Anton Nilsson Esposito, (Stil armbrytning)

3. Anton Pettersson, (Brynäs Armwrestling)

4. Marius Iusca, (Brynäs Armwrestling)

5. Adam Brodén, (Göteborg armsport)

6. Johannes Sandqvist, (Storuman armsport)

7. Tobias Axelsson, (Skänninge AK)

8. Robin Sanström, (Arvidsjaur Armsport)


MAN - senior - -65kg - RIGHT

1. Ragnar Andersson, (Vätternbrytarna Motala)

2. Anton Nilsson Esposito, (Stil armbrytning)

3. Anton Pettersson, (Brynäs Armwrestling)

4. Marius Iusca, (Brynäs Armwrestling)

5. Adam Brodén, (Göteborg armsport)

6. Mathias Berglund, (Storuman armsport)

7. Johannes Sandqvist, (Storuman armsport)

8. Tobias Axelsson, (Skänninge AK)

9. Robin Sanström, (Arvidsjaur Armsport)


MAN - senior - -70kg - LEFT

1. Robin Wahlström, (Vätternbrytarna Motala)

2. Dennis Widblom, (Vätternbrytarna Motala)

3. Carl Bodner, (Ekerö IK)

4. Marco Andersson, (Ekerö IK)

5. Markus Börjesson, (Falkenbergs Armsport)

6. Andreas Vestman, (Hedemora armsport)

7. Jonathan Järvinen, (Hedemora armsport)

8. Adam Johansson, (Vätternbrytarna Jönköping)

9. Stefan Leion, (Hammarby Armbrytning)

10. Kristian Wiklund, (Storuman armsport)

11. Jonathan Tanderyd, (Viking Kraftsport IF)

12. Daniel Augustsson, (Skänninge AK)

13. Mats Hellman, (Skänninge AK)

14. Boris Tagesson, (Skänninge AK)

15. Linus Andersson, (Skåne Armsport)

16. Jens Bengtsson, (Skåne Armsport)


MAN - senior - -70kg - RIGHT

1. Robin Wahlström, (Vätternbrytarna Motala)

2. Dennis Widblom, (Vätternbrytarna Motala)

3. Carl Bodner, (Ekerö IK)

4. Marco Andersson, (Ekerö IK)

5. Markus Börjesson, (Falkenbergs Armsport)

6. Andreas Vestman, (Hedemora armsport)

7. Jonathan Järvinen, (Hedemora armsport)

8. Adam Johansson, (Vätternbrytarna Jönköping)

9. Stefan Leion, (Hammarby Armbrytning)

10. Kristian Wiklund, (Storuman armsport)

11. Jonathan Tanderyd, (Viking Kraftsport IF)

12. Daniel Augustsson, (Skänninge AK)

13. Mats Hellman, (Skänninge AK)

14. Boris Tagesson, (Skänninge AK)

15. Linus Andersson, (Skåne Armsport)

16. Jens Bengtsson, (Skåne Armsport)


MAN - senior - -75kg - LEFT

1. Jimmie Wiklund, (Flen Armfighters)

2. David Bengtsson, (Falkenbergs Armsport)

3. Tom Klaavuniemi Elg, (Trollhättans armsport)

4. Mikael Lindström, (Brynäs Armwrestling)

5. Savin Marius, (Brynäs Armwrestling)

6. Wictor Carlsson, (Gefle Armsport)

7. Mikael Bezhenar, (Storuman armsport)

8. Christian Mendez From, (Storuman armsport)

9. Jesper Andersson, (Storuman armsport)

10. Victor Broholm, (Ironarms Wexio)

11. Martin Persson, (Skänninge AK)

12. Torbjörn Andersson, (Skåne Armsport)

13. Freddy Gunnarsson, (Skåne Armsport)


MAN - senior - -75kg - RIGHT

1. Jimmie Wiklund, (Flen Armfighters)

2. David Bengtsson, (Falkenbergs Armsport)

3. Tom Klaavuniemi Elg, (Trollhättans armsport)

4. Kent Andersson, (Stil armbrytning)

5. Mikael Lindström, (Brynäs Armwrestling)

6. Savin Marius, (Brynäs Armwrestling)

7. Wictor Carlsson, (Gefle Armsport)

8. Mikael Bezhenar, (Storuman armsport)

9. Christian Mendez From, (Storuman armsport)

10. Jesper Andersson, (Storuman armsport)

11. Victor Broholm, (Ironarms Wexio)

12. Martin Persson, (Skänninge AK)

13. Torbjörn Andersson, (Skåne Armsport)

14. Freddy Gunnarsson, (Skåne Armsport)


MAN - senior - -80kg - LEFT

1. James Saleh, (Vätternbrytarna Motala)

2. Henrik Axman, (Ekerö IK)

3. Torbjörn Reutergårdh, (Ekerö IK)

4. Patrik Berg, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

5. Niklas Illipe, (Aktiv Armsport)

6. Erik Classon, (Aktiv Armsport)

7. Rikard Jansson, (Flen Armfighters)

8. Oskar Larsson, (Falkenbergs Armsport)

9. Christoffer Ek, (Trollhättans armsport)

10. Måns Lindblad, (Hedemora armsport)

11. Robert Rodin, (Brynäs Armwrestling)

12. Johan Jonsson, (Gefle Armsport)

13. Aron Danielsson, (Storuman armsport)

14. Johannes Andersson, (Storuman armsport)

15. Toni Anttila, (Viking Kraftsport IF)

16. Simon Lundmark, (Arvidsjaur Armsport)

17. Stefan Kocon, (Skåne Armsport)


MAN - senior - -80kg - RIGHT

1. James Saleh, (Vätternbrytarna Motala)

2. Henrik Axman, (Ekerö IK)

3. Torbjörn Reutergårdh, (Ekerö IK)

4. Patrik Berg, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

5. Niklas Illipe, (Aktiv Armsport)

6. Erik Classon, (Aktiv Armsport)

7. Rikard Jansson, (Flen Armfighters)

8. Oskar Larsson, (Falkenbergs Armsport)

9. Christoffer Ek, (Trollhättans armsport)

10. Måns Lindblad, (Hedemora armsport)

11. Robert Rodin, (Brynäs Armwrestling)

12. Johan Jonsson, (Gefle Armsport)

13. Aron Danielsson, (Storuman armsport)

14. Johannes Andersson, (Storuman armsport)

15. Toni Anttila, (Viking Kraftsport IF)

16. Simon Lundmark, (Arvidsjaur Armsport)

17. Stefan Kocon, (Skåne Armsport)


MAN - senior - -85kg - LEFT

1. Martin Helge, (Vätternbrytarna Motala)

2. Peter Brännström, (Vätternbrytarna Motala)

3. Alexander Jonsson, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

4. Jonathan Widerberg, (Aktiv Armsport)

5. Axel Johnsson, (Hedemora armsport)

6. Mitcho Tek, (Brynäs Armwrestling)

7. Ronny Ek, (Brynäs Armwrestling)

8. Nawed Omar, (Brynäs Armwrestling)

9. Magnus Westberg, (Brynäs Armwrestling)

10. Mattias Zografos, (Brynäs Armwrestling)

11. Erik Kangas, (Göteborg armsport)

12. Jonathan Pettersson, (Flen Sport & Hälsa IF)

13. Thule Grubbström, (Storuman armsport)

14. Emil Andersen, (Skåne Armsport)

15. Niklas Nannestad, (Skåne Armsport)

16. Glenn Bengtsson, (Skåne Armsport)

17. Oscar Torstensson, (Skåne Armsport)

18. Sebastian Edoff, (Skänninge AK)


MAN - senior - -85kg - RIGHT

1. Martin Helge, (Vätternbrytarna Motala)

2. Peter Brännström, (Vätternbrytarna Motala)

3. Alexander Jonsson, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

4. Jonathan Widerberg, (Aktiv Armsport)

5. Axel Johnsson, (Hedemora armsport)

6. Mitcho Tek, (Brynäs Armwrestling)

7. Ronny Ek, (Brynäs Armwrestling)

8. Nawed Omar, (Brynäs Armwrestling)

9. Magnus Westberg, (Brynäs Armwrestling)

10. Mattias Zografos, (Brynäs Armwrestling)

11. Erik Kangas, (Göteborg armsport)

12. Jonathan Pettersson, (Flen Sport & Hälsa IF)

13. Thule Grubbström, (Storuman armsport)

14. Emil Andersen, (Skåne Armsport)

15. Niklas Nannestad, (Skåne Armsport)

16. Glenn Bengtsson, (Skåne Armsport)

17. Oscar Torstensson, (Skåne Armsport)

18. Sebastian Edoff, (Skänninge AK)


MAN - senior - -90kg - LEFT

1. Tobias Andersson, (Vätternbrytarna Motala)

2. Björn Andren, (Ekerö IK)

3. Robin Österberg, (Ekerö IK)

4. Anders Arvidsson, (Aktiv Armsport)

5. Olle Andersson, (Vimmerby Kampsport)

6. Johan Olofsson, (Blue-Lake Armsport IF)

7. Alwar Thenander, (Trollhättans armsport)

8. Vaios Anthoulis, (Brynäs Armwrestling)

9. Tobias Skönéus, (Göteborg armsport)

10. Jonathan Renberg, (Dalabrytarna)

11. Jonny Jonsson, (Gefle Armsport)

12. Niklas Berg, (Hammarby Armbrytning)

13. Stefan Karlström, (Hammarby Armbrytning)

14. Peter Nilsson, (Ironarms Wexio)

15. Marcus Mellgren, (Ironarms Wexio)

16. Markus Lindberg, (Ironarms Wexio)

17. Linus Wikberg, (Arvidsjaur Armsport)

18. Christoffer Larsson, (Arvidsjaur Armsport)

19. Niclas Lindberg, (Skåne Armsport)

20. Marius Lybus, (Ironarms Wexio)


MAN - senior - -90kg - RIGHT

1. Tobias Andersson, (Vätternbrytarna Motala)

2. Björn Andren, (Ekerö IK)

3. Robin Österberg, (Ekerö IK)

4. Anders Arvidsson, (Aktiv Armsport)

5. Olle Andersson, (Vimmerby Kampsport)

6. Johan Olofsson, (Blue-Lake Armsport IF)

7. Alwar Thenander, (Trollhättans armsport)

8. Vaios Anthoulis, (Brynäs Armwrestling)

9. Tobias Skönéus, (Göteborg armsport)

10. Jonathan Renberg, (Dalabrytarna)

11. Jonny Jonsson, (Gefle Armsport)

12. Niklas Berg, (Hammarby Armbrytning)

13. Stefan Karlström, (Hammarby Armbrytning)

14. Peter Nilsson, (Ironarms Wexio)

15. Marcus Mellgren, (Ironarms Wexio)

16. Markus Lindberg, (Ironarms Wexio)

17. Linus Wikberg, (Arvidsjaur Armsport)

18. Christoffer Larsson, (Arvidsjaur Armsport)

19. Niclas Lindberg, (Skåne Armsport)

20. Marius Lybus, (Ironarms Wexio)


MAN - senior - -100kg - LEFT

1. Johan Brundin, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

2. Mikael Grönholm, (Flen Armfighters)

3. Jakob Kramsjö, (Falkenbergs Armsport)

4. Andreas Tjärnberg, (Drakbrytarna Sundsvall)

5. Leif Englund, (Drakbrytarna Sundsvall)

6. Tero Järvitalo, (Trollhättans armsport)

7. Leif Larsson, (Hedemora armsport)

8. Joakim Tällström, (Önsköldsviks Atletklubb)

9. Christopher Rickan, (Önsköldsviks Atletklubb)

10. Ken Pettersson, (Gefle Armsport)

11. Emil Ekström, (Gefle Armsport)

12. Markus Möricke, (Ironarms Wexio)

13. Arnel Muslic, (Ironarms Wexio)

14. Alexander Kandel, (Ironarms Wexio)

15. Peter Nodmar, (Ironarms Wexio)

16. Martin Aldoson, (Skåne Armsport)

17. Carl Lindblom, (Skåne Armsport)

18. Isac Ingesson, (Hedemora Armsport)


MAN - senior - -100kg - RIGHT

1. Johan Brundin, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

2. Mikael Grönholm, (Flen Armfighters)

3. Jakob Kramsjö, (Falkenbergs Armsport)

4. Andreas Tjärnberg, (Drakbrytarna Sundsvall)

5. Leif Englund, (Drakbrytarna Sundsvall)

6. Tero Järvitalo, (Trollhättans armsport)

7. Leif Larsson, (Hedemora armsport)

8. Joakim Tällström, (Önsköldsviks Atletklubb)

9. Christopher Rickan, (Önsköldsviks Atletklubb)

10. Magnus Lundgren, (Brynäs Armwrestling)

11. Ken Pettersson, (Gefle Armsport)

12. Emil Ekström, (Gefle Armsport)

13. Markus Möricke, (Ironarms Wexio)

14. Arnel Muslic, (Ironarms Wexio)

15. Alexander Kandel, (Ironarms Wexio)

16. Peter Nodmar, (Ironarms Wexio)

17. Martin Aldoson, (Skåne Armsport)

18. Carl Lindblom, (Skåne Armsport)

19. Isac Ingesson, (Hedemora Armsport)


MAN - senior - -110kg - LEFT

1. Ronny Dahl, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

2. Mikael Rolff, (Falkenbergs Armsport)

3. Martin Sohlin, (Önsköldsviks Atletklubb)

4. Tommy Reinholdsson, (Göteborg armsport)

5. Petter Nyrén, (Ironarms Wexio)

6. Theodor Karlsson, (Hammarby Armbrytning)


MAN - senior - -110kg - RIGHT

1. Ronny Dahl, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

2. Mikael Rolff, (Falkenbergs Armsport)

3. Martin Sohlin, (Önsköldsviks Atletklubb)

4. Tommy Reinholdsson, (Göteborg armsport)

5. Petter Nyrén, (Ironarms Wexio)

6. Theodor Karlsson, (Hammarby Armbrytning)


MAN - senior - +110kg - LEFT

1. Jonny Franzèn, (Vätternbrytarna Motala)

2. Erk Fahlgren, (Önsköldsviks Atletklubb)

3. Tobias Sporrong, (Fyshuset Sportklubb)

4. Daniel Nyrén, (Ironarms Wexio)

5. Per-Fredrik Åhs, (Ironarms Wexio)

6. Rickard Johansson, (Ironarms Wexio)

7. Josef Wikberg, (Arvidsjaur Armsport)

8. Lennart Karlsson, (Hammarby Armbrytning)


MAN - senior - +110kg - RIGHT

1. Jonny Franzèn, (Vätternbrytarna Motala)

2. Erk Fahlgren, (Önsköldsviks Atletklubb)

3. Tobias Sporrong, (Fyshuset Sportklubb)

4. Daniel Nyrén, (Ironarms Wexio)

5. Dennis Söder, (Ironarms Wexio)

6. Per-Fredrik Åhs, (Ironarms Wexio)

7. Rickard Johansson, (Ironarms Wexio)

8. Josef Wikberg, (Arvidsjaur Armsport)

9. Lennart Karlsson, (Hammarby Armbrytning)


MAN - master - -70kg - LEFT

1. Marco Andersson, (Ekerö IK)

2. Daniel Augustsson, (Skänninge AK)

3. Mats Hellman, (Skänninge AK)

4. Boris Tagesson, (Skänninge AK)


MAN - master - -70kg - RIGHT

1. Marco Andersson, (Ekerö IK)

2. Daniel Augustsson, (Skänninge AK)

3. Mats Hellman, (Skänninge AK)

4. Boris Tagesson, (Skänninge AK)


MAN - master - -80kg - LEFT

1. Jimi Andersson, (Aktiv Armsport)

2. Fredrik Andersson, (Falkenbergs Armsport)

3. Tobias Karlsson, (Brynäs Armwrestling)

4. Stefan Kocon, (Skåne Armsport)

5. Fredrik Hvetlander, (Skåne Armsport)


MAN - master - -80kg - RIGHT

1. Jimi Andersson, (Aktiv Armsport)

2. Mats Ottosson, (Falkenbergs Armsport)

3. Fredrik Andersson, (Falkenbergs Armsport)

4. Tobias Karlsson, (Brynäs Armwrestling)

5. Stefan Kocon, (Skåne Armsport)

6. Fredrik Hvetlander, (Skåne Armsport)


MAN - master - -90kg - LEFT

1. James Olofsson, (Vätternbrytarna Motala)

2. Anders Arvidsson, (Aktiv Armsport)

3. Markus Jonasson, (Aktiv Armsport)

4. Peter Karlsson, (Vimmerby Kampsport)

5. Johan Olofsson, (Blue-Lake Armsport IF)

6. Bjarne Jensen, (Brynäs Armwrestling)

7. Jimmy Wahlman, (Gefle Armsport)

8. Niklas Berg, (Hammarby Armbrytning)

9. Stefan Karlström, (Hammarby Armbrytning)


MAN - master - -90kg - RIGHT

1. James Olofsson, (Vätternbrytarna Motala)

2. Anders Arvidsson, (Aktiv Armsport)

3. Peter Karlsson, (Vimmerby Kampsport)

4. Johan Olofsson, (Blue-Lake Armsport IF)

5. Jimmy Wahlman, (Gefle Armsport)

6. Niklas Berg, (Hammarby Armbrytning)

7. Stefan Karlström, (Hammarby Armbrytning)


MAN - master - -100kg - LEFT

1. Christian Svensson, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

2. Stefan Svensson, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

3. Mikael Grönholm, (Flen Armfighters)

4. Leif Larsson, (Hedemora armsport)

5. Torbjörn Molén, (Brynäs Armwrestling)

6. Anders Ohlsson, (Brynäs Armwrestling)

7. Göran Cronblad, (Brynäs Armwrestling)

8. Oscar Leonsson, (Göteborg armsport)

9. Mats Lundkvist, (Arvidsjaur Armsport)

10. Dan Eklund, (Skåne Armsport)


MAN - master - -100kg - RIGHT

1. Christian Svensson, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

2. Stefan Svensson, (Storsjöbrytarna Armbrytarklubb)

3. Mikael Grönholm, (Flen Armfighters)

4. Leif Larsson, (Hedemora armsport)

5. Göran Cronblad, (Brynäs Armwrestling)

6. Oscar Leonsson, (Göteborg armsport)

7. Mats Lundkvist, (Arvidsjaur Armsport)

8. Dan Eklund, (Skåne Armsport)


MAN - master - +100kg - LEFT

1. Kim André Lundstad, (Trollhättans armsport)

2. Michael Karlsson, (Trollhättans armsport)

3. Elias Hjort, (Hedemora armsport)

4. Andreas Oskarsson, (Vätternbrytarna Jönköping)

5. Johnny Söderström, (Ironarms Wexio)

6. Rickard Johansson, (Ironarms Wexio)


MAN - master - +100kg - RIGHT

1. Kim André Lundstad, (Trollhättans armsport)

2. Michael Karlsson, (Trollhättans armsport)

3. Andreas Oskarsson, (Vätternbrytarna Jönköping)

4. Johnny Söderström, (Ironarms Wexio)

5. Rickard Johansson, (Ironarms Wexio)

6. Anders Svensson, (Ekerö IK)



MAN - grandmaster - -70kg - LEFT

1. Thomas Lundgren, (Vätternbrytarna Motala)

2. Ronny Ceder, (Flen Armfighters)


MAN - grandmaster - -70kg - RIGHT

1. Thomas Lundgren, (Vätternbrytarna Motala)

2. Ronny Ceder, (Flen Armfighters)


MAN - grandmaster - -80kg - LEFT

1. Peter Ekman, (Vätternbrytarna Motala)

2. Torbjörn Reutergårdh Torbjörn, (Ekerö IK)

3. Robert Lundström, (Northern Arms Arjeplog)

4. Ola Holmström, (Northern Arms Arjeplog)

5. Tord Åkesson, (Skåne Armsport)


MAN - grandmaster - -80kg - RIGHT

1. Peter Ekman, (Vätternbrytarna Motala)

2. Torbjörn Reutergårdh Torbjörn, (Ekerö IK)

3. Robert Lundström, (Northern Arms Arjeplog)

4. Ola Holmström, (Northern Arms Arjeplog)

5. Tord Åkesson, (Skåne Armsport)


MAN - grandmaster - -90kg - LEFT

1. Peter Sundlöf, (Hedemora armsport)

2. Reijo Ylitalo, (Hedemora armsport)

3. Lennart Efraimsson, (Göteborg armsport)

4. Lars-Göran Fahlborg, (Dalabrytarna)

5. Jonny Jonsson, (Gefle Armsport)

6. Roger Eriksson, (Strömbrytarna)


MAN - grandmaster - -90kg - RIGHT

1. Thimy Lundgren, (Vätternbrytarna Motala)

2. Peter Sundlöf, (Hedemora armsport)

3. Reijo Ylitalo, (Hedemora armsport)

4. Lennart Efraimsson, (Göteborg armsport)

5. Lars-Göran Fahlborg, (Dalabrytarna)

6. Jonny Jonsson, (Gefle Armsport)

7. Roger Eriksson, (Strömbrytarna)


MAN - grandmaster - -100kg - LEFT

1. Magnus Lundgren, (Brynäs Armwrestling)

2. Ronny Johansson, (Strömbrytarna)


MAN - grandmaster - -100kg - RIGHT

1. Magnus Lundgren, (Brynäs Armwrestling)

2. Ronny Johansson, (Strömbrytarna)


MAN - grandmaster - +100kg - LEFT

1. Jonny Franzèn, (Vätternbrytarna Motala)

2. Joakim Boberg, (Hedemora armsport)

3. Lennart Karlsson, (Hammarby Armbrytning)

4. Stefan Möricke, (Ironarms Wexio)

5. Lennart Andersson, (Skåne Armsport)

6. Lars-Anders Lindkvist, (Skåne Armsport)


MAN - grandmaster - +100kg - RIGHT

1. Jonny Franzèn, (Vätternbrytarna Motala)

2. Joakim Boberg, (Hedemora armsport)

3. Lennart Karlsson, (Hammarby Armbrytning)

4. Stefan Möricke, (Ironarms Wexio)

5. Lars-Anders Lindkvist, (Skåne Armsport)


MAN - sgrand_masters - -75kg - LEFT

-

MAN - sgrand_masters - -75kg - RIGHT

-


MAN - sgrand_masters - -90kg - LEFT

1. Ulf Kaunitz


MAN - sgrand_masters - -90kg - RIGHT
1.Ulf Krunitz
 
MAN - sgrand_masters - -100kg - LEFT

-

MAN - sgrand_masters - -100kg - RIGHT

-


MAN - sgrand_masters - +100kg - LEFT

1. Börje Marklund, (Önsköldsviks Atletklubb)

2. Martti Tähtinen, (Brynäs Armwrestling tackar)

3. Sven Nyrén, (Ironarms Wexio)


MAN - sgrand_masters - +100kg - RIGHT

1. Börje Marklund, (Önsköldsviks Atletklubb)

2. Martti Tähtinen, (Brynäs Armwrestling tackar)

3. Sven Nyrén, (Ironarms Wexio)



MAN - disabled - PID -65kg - LEFT

1. Hampus Hedin, (Hedemora armsport)


MAN - disabled - PID -65kg - RIGHT

1. Hampus Hedin, (Hedemora armsport)



MAN - disabled - PID +75kg - LEFT

-

MAN - disabled - PID +75kg - RIGHT

1. Matte Liljeblad, (Trollhättans armsport)






LUNCHERBJUDANDE!

Under SM kommer det finnas möjlighet att äta lunch mellan kl:11.00-14.00 fredagen (8/3) och lördagen (9/3) på Olympia Bowling som ligger bredvid arenan. 

Lunchen kommer att kosta 100kr per portion. Det serveras spagetti bolognese under fredagen och köttbullar med potatis och gräddsås under lördagen.


För att kunna ta del av luncherbjudandet behöver ni swisha 100kr eller 200kr till 070-844 43 99 senast den 28 februari 2019.

OBS! Ange namn och dag/dagar som ni avser att äta.

Vid invägningen kommer ni att få en polett som sedan kan användas i restaurangen.

Svenska Mästerskapen i Armbrytning 7-9/3 2019!

Skåne Armsport/Kaisho Kampsport och Helsingborgs stad hälsar er välkomna till SM 2019!


Torsdag 7/3: Invägning

Fredag 8/3: Tävling vänster

Lördag 9/3: Tävling höger



ANMÄLAN:


Anmälan ska ske klubbvis och är bindande, ni skickar in en gemensam anmälan för er klubb SENAST 15/2 via länken:

http://armwrestling.pl/register/public/events

Ni har samma inloggningsuppgifter som förra året! Om ni behöver nya inloggningsuppgifter skicka till ”Marcin Armpower Net” på messenger eller till hans mail: polisharmwrestling@gmail.com


När anmälningstiden gått ut kommer er klubb få ett mejl med betalningsinfo! 



Startavgifter:

- Subjunior: 200kr

- J15/J18/J21: 300kr

- Senior: 400kr

- Master: 400kr

(Kostnaden är densamma även om du bara tävlar i ena armen)



VIKTKLASSER:

Höger och vänster


Sub-juniorer (upp till 12 år, födda 2007 eller senare)
Pojkar: öppen klass
Flickor: öppen klass


J15 (Födda 2004-2006)
Flickor: -40kg, -45kg, -50kg, -55kg, -60kg, -70kg, +70kg
Pojkar: -45kg, -50kg, -55kg, -60kg, -65kg, -70kg, +70kg


J18 (Födda 2001-2003)
Flickor: -45kg, -50kg, -55kg, -60kg, -65kg, -70kg, +70kg
Pojkar: -50kg, -55kg, -60kg, -65kg, -70kg, -75kg, -80kg, +80kg


J21 (Födda 1998-2000)
Kvinnor: -50kg, -55kg, -60kg, -65kg, -70kg, +70kg
Män: -55kg, -60kg, -65kg, -70kg, -75kg, -80kg, -85kg, -90kg, +90 kg


Seniorer
Kvinnor: -50kg, -55kg, -60kg, -65kg, -70kg, -80kg, -90kg, +90kg
Män: -55kg, -60kg, -65kg, -70kg, -75kg, -80kg, -85kg, -90kg, -100kg, -110kg, +110kg


Master (40+ år, födda 1979 eller tidigare)

Kvinnor: -60kg, -70kg, -80kg, +80kg
Män: -70kg, -80kg, -90kg, -100kg, +100kg


Grand Master (50+ år, födda 1969 eller tidigare)
Kvinnor: -60kg, -70kg, -80kg, +80kg
Män: -70kg, -80kg, -90kg, -100kg, +100kg


Senior Grand Master (60+ år, födda 1959 eller tidigare)
Män: -75kg, -90kg, -100kg, +100kg


PID sitting: Physical Impairment athletes
Män: -55kg, -65kg, -75kg, +75kg

Kvinnor: -65kg, +65kg


PIDH sitting: Physical Impairment athletes with upper limbs impairment
Män: -80kg, +80kg


PIU standing: Physical Impairment athletes

Män: -60kg, -70kg, -80kg, -90kg, +90kg

Kvinnor: -65kg, +65kg

Junior 23 pojkar: -55kg, +55kg

Junior 23 flickor: -50kg, +50kg


PIUH standing: Physical Impairment athletes with upper limbs impairment

Män: -85kg, +85kg


VI standing: Visual impairment athletes

Män: -60kg, -70kg, -80kg, -90kg, -100kg, +100 kg

Kvinnor: -60kg, -70kg, +70kg


HI standing: Hearing impairment athletes

Män: -60kg, -70kg, -80kg, -90kg, -100kg, +100 kg

Kvinnor: -60kg, -70kg, +70kg




TÄVLING

Helsingborg Arena, B-hall.

Adress: Mellersta Stenbocksgatan 14, Helsingborg

Tävlingsstart kl: 10.00 & finalerna kl: 16.00




INVÄGNING:

Torsdag kl: 13.00-20.00 - Elite Hotel Marina Plaza

Fredag kl: 08.00-08.30 - Elite Hotel Marina Plaza

Lördag kl: 08.00-08.30 - Elite Hotel Marina Plaza
Klubbar med samtliga anmälda medlemmar på plats kommer ha förtur på invägningen.




BOENDE:

Elite Hotel Marina Plaza

Adress: Kungstorget 6, 25110 Helsingborg

- Ligger i direkt anslutning till Helsingborgs Centralstation.

- 15 min gångavstånd (1.3km)/ 5 min med bil till arenan.

- Stadsbussar och regionbussar går med täta avgångar och tar ca 6-7 min till arenan, man kan använda Skånetrafikens reseplanerare för att enkelt se avgångar.


Enkelrum inkl. frukostbuffé: 790:-/rum & natt

Dubbelrum inkl. frukostbuffé: 790:-/rum & natt

Trebäddsrum inkl. frukostbuffé: 1190:-/rum & natt

Fyrbäddsrum inkl. frukostbuffé: 1390:-/rum & natt

(Tre och fyrbäddsrummen är request och det är extrasängar)

”Först till kvarn-principen” gäller!


Uppge “SM ARMBRYTNING” vid bokning för att ta del av erbjudandet!
Bokning görs via mejl: reservation.helsingborg@elite.se  eller tel: 042-192100



Hotell Good Morning

Adress: Gustav Adolfs gata 47, 252 27 Helsingborg

- 2.8km till Arenan, ca 6min med bil.


Enkelrum inkl. frukostbuffé: 550:-/rum & natt

Twinrum inkl. frukostbuffé: 650:-/rum & natt (20st)

Trippelrum inkl. frukostbuffé: 900:-/rum & natt (40st)

Rum finns reserverade tom: 1/2

Uppge “SM ARMBRYTNING” vid bokning för att ta del av erbjudandet, betalning sker på plats!

Bokningen görs via mejl: helsingborg@gmorninghotels.se




BANKETT

Lördagen 9/3 på Elite Hotel Marina Plaza!

Det serveras buffé för 275kr (exkl. dryck).

Bokning görs via telefon: 042-192100 eller via mail: reservation.helsingborg@elite.se och måste ske senast 13/2.

Betalning görs senast 22/2 till swishnummer: 123 199 70 30 (SSRS Marina AB) uppge ditt namn på betalningen.

 


Vid frågor kontakta:  sm@kaisho.nu
 
Våra sponsorer